Tipy a rady


Kuchyně | Vestavný skříně

Poradíme Vám zajímavé nápady při pořízení nové kuchyňské linky.

Pořízení nové kuchyně

Rady a tipy jak naplánovat novou kuchyň na videu z youtube. Než si koupíte novou kuchyň

Rozdělte si kuchyň na zóny

Vše postupuje logicky po sobě.

Zásoby, Ukládání nádobí a příborů, Mytí, čištění a likvidace odpadu, Příprava, Vaření a pečení.

Kování Blum

Vybavte si Vaši novou kuchyň velmi kvalitním a osvědčeným kováním značky Blum.

Hliníkové madla dveříFirma Blum poskytuje doživotní záruku na své výrobky

Skleněný obklad

Zajímavý efekt vytváří skleněná deska umístěná na zádech linky. Plocha, na které bývají běžně keramické obkládačky, působí se skleněnou deskou vzdušně a elegantně.

Dejte přednost výsuvům

Obyčejné skřínky s dveřmi jsou sice klasikou a stojí méně než šuplíky - ty jsou ale mnohem praktičtější a přehlednější než dvířka.

Bezúchytková kuchyň

Kolem úchytek se drží nejvíc špíny, proto když je na lince nemáme, úklid je mnohem jednodušší. Otevírat je můžeme i tehdy, když máme plné ruce.

Rohová řešení

Jak efektivně využít špatně dostupný prostor v rohové skříňce? Například výsuvným systémem MAGIC CORNER nebo ledvinkou LE MANS popřípadě OTOČNÝM KARUSELEM.

Bezpečná kuchyň

Kuchyň je nejnebezpečnější místností v domácnosti. Spotřebiče vybírejte s dětskou pojistku nebo s jinou ochranou. Úchytky vybírejte bez ostrých hran.

Posviďte si na linku

Světelný LED pásek, jenž je součástí skříňky Vám krásně osvětlí linku i obklad. Ovládat jej můžete různě: stmívačem, senzorem, dotykem na hliníkový profil, otevřením dvířek, mávnutím ruky nad pracovní deskou...Vestavný skříně


Kuchyně | Vestavný skříně

Poradíme Vám zajímavé nápady při pořízení nové vestavěné skříně.

Madla posuvných dveří

Úchytové madla posuvných dveří u vestavěné skříně by měli být z hliníkového materiálu.

Hliníkové madla dveří jsou moderní a hezké. Zaručují tichý chod dveří a mají dlouhou životnost.

Zrcadlo

Zvláště do malých prostor se jako výplň do dveří může zvolit zrdcadlo, které opticky zvětší prostor a je navíc i velmi praktické.

Sklo lacobel

Moderní design vestavěných skříní podpoří sklo Lacobel v různých barevných kombinací a provedeních. Lacobel je čiré plavené sklo pokryté na jedné straně barevným vysoce kvalitním lakem.

Šuplíky

Šuplíky jsou ideální na menší drobné věci nebo spodní prádlo. Věci v nich jsou velice přehledné a snadno přístupné. Doporučujeme umístit šuplíky do spodní části skříně.

Vysouvání šuplíků

Tip-on nebo push - otevírání šuplíků může být lehkým zatlačením dovnitř a šuplík snadno vyjede ven. Chcete-li úchytky - doporučujeme zafrézované úchytky do čílka šuplíku. Místo úchytek lze také mít pouze větší mezeru na prsty mezi čely šuplíků.

Sklopná šatní tyč

Vhodným a snadno přístupným řešením prostoru v horní části vestavěné skříně je využití sklopné šatní tyče. Věci pověšené na sklopné šatní tyči se stávají lehce přístupné přestože jsou umístěné výše.Výška skříně

Výška Máte-li vysoké stropy vyšší než 280 cm (a chcete-li plně využít tento prostor), tak Vám doporučíme vestavěnou skříň s nádstavcem. Plošný materiál, ze kterého se skříň vyrábí, má délku 280 cm.

Šířka skříně

Šířka vestavěné skříně je omezena pouze prostorem, do kterého se má umístit. Vnitřní část skříně se rozdělí na několik částí. Ideální šířka jedné části je cca 80 - 100 cm = i šířka posuvných dveří. Užší dveře jsou při posouvání nestabilní. Naopak širší dveře jsou také těžší, tzn. větší nápor na ložiska v posuvných kolečkách.

Hloubka skříně

Hloubka vestavěné skříně s posuvnými dveřmi by měla být 65 - 70 cm. Nesmíme zapomenout, že posuvné dveře skříně zabírají prostor cca 8 cm. Ideální prostor pro oblečení zavěšené na ramínku na šatní tyči je 6O cm.